01.12.2009
Poprad
Poľského turistu, ktorý sa pred niekoľkými dňami vybral na túru do poľských Tatier, našli mŕtveho pod masívom Svinice na slovenskej strane v západnej časti Tichej doliny.
Ako TASR informovali z Oblastného strediska Horskej záchrannej služby (HZS) Vysoké Tatry, horskí záchranári spolu s dobrovoľnými záchranármi dnes v skorých ranných hodinách absolvovali výjazd na miesto nešťastia, odkiaľ vykonajú pozemný transport nebohého do Starého Smokovca.
Tu sa v spolupráci s orgánmi Polície Slovenskej republiky vykonajú ďalšie úkony. Záchranári predpokladajú, že turista nešťastne spadol zo štítu do doliny centrálnym žľabom Svinice.
V pondelok (30.11. ) v popoludňajších hodinách požiadali horskí záchranári z poľského TORPu o pomoc svojich kolegov z HZS Vysoké Tatry pri pátraní po nezvestnom poľskom turistovi, ktorého hľadali už niekoľko dní.
Presnejšie informácie o nešťastí budú známe až po ukončení transportu pozostatkov a následného vyšetrovania.